ترفند افزایش سرعت اینترنت

کل مطلب

ترفند افزایش سرعت اینترنت

تا حالا شده از سرعت پایین اینترنت و دانلود ناراضی باشید ؟ مسلما جواب اکثر کاربرایی که از Dial Up استفاده میکنند “بله” هست.این توضیحات در مورد ویندوز XP هستند و بر روی سیستم عامل ایکس پی تست شده اند.
استارت منو را کلیک کنید بعد کنترل پنل را باز کنید در پنجره کنترل پنل روی ایکون Phone and Modem Options کلیک کنید تا پنجره مربوطه باز شود در این پنجره به سربرگ Modems رفته و مودم خود را انتخاب کنید دقت کنید که اگر در این پنجره چند گزینه دارید و نوع مودم خود را هم نمیدونید ببینید کدام گزینه با Com3 معرفی شده همان گزینه را انتخاب کنید بعد کلید Properties را بزنید تا پنجره مربوط به مودمتان باز شود در این پنجره به سربرگ Advanced بروید و در کادر Extra initialization commands عبارت AT&FX را با حروف بزرگ تایپ کنید سپس پنجره های باز شده را ok کنید . تا اینجا مربوط به سرعت اینترنت بود ادامه مطلب مربوط میشه به سرعت دانلود . برای بالا بردن سرعت دانلود ابتدا استارت منو را باز کرده سپس بر روی کنترل پنل کلیک کنید تا پنجره کنترل پنل باز شود در این پنجره بر روی ایکون Display کلیک کنید تا پنجره Display Properties باز شود سپس در این پنجره به سربرگ Desktop رفته و کلید Customize Desktop را بزنید تا پنجره Desktop Items باز شود در این پنجره به سربرگ Web رفته و کلید Properties را بزنید تا پنجره My Current Home Page Properties باز شود در این پنجره به سربرگ Download بروید و گزینه Limit hard-disk usage for this page to را فعال کرده و مقدار عددی آن را از 500 به 5000 تغییر دهید . حالا به اینترنت وصل شوید و سرعت اینترنت خود را امتحان کنید.
چگونه سرعت رایانه های شخصی خود را افزایش دهیم:
اغلب کاربران رایانه های شخصی از سرعت پایین سیستم های خود شاکی هستند و دائما به دنبال ارتقا قطعات داخلی و حافظه آنها می باشند. هیچ چیز به اندازه سرعت پایین رایانه های شخصی ، کاربران را عصبانی نمی کند.کندی سیستم ها ، اتلاف وقت و پرداخت هزینه های اضافی را برای کاربران به همراه خواهد داشت. به طوری که کاربران مجبور می شوند ، ساعت های بیشتری را در اینترنت بگذارنند و یا اینکه هزینه های بیشتری را صرف خرید قطعات داخلی پیشرفته تر کنند.
از آنجایی که بیشتر رایانه های شخصی مجهز به ویندوز XP هستند ، این توصیه ها تنها مورد استفاده کاربران این ویندوز پر طرفدار قرار خواهد گرفت.
در مرحله نخست باید ظرفیت Ram یا حافظه رایانه های شخصی مورد بررسی قرار گیرد. برای این کار ابتدا دکمه Alt روی صفحه کلید را فشار داده و بر روی My Computer کلیک کنید و یا مستقیما به control panel بروید.تا بالا آمدن اطلاعات بر روی قسمت General منتظر بمانید.
در صورتی که ظرفیت رم رایانه شما 256 مگابایت یا کمتر بود ، بهتر است یک رم 512 مگابایتی دیگر را به سیستم خود اضافه کنید. البته این کار کاملا اختیاری بوده و آن را به عنوان یک پیشنهاد موثر در افزایش سرعت تلقی کنید.
اما در صورتی که حافظه سیستم شما 1 یا 2 مگا بایت بود، بدون نیاز به ارتقا سیستم به توصیه های ما عمل کنید.
در مرحله بعدی باید برنامه های Start-up یا همان برنامه هایی که با آغاز کار ویندوز فعال می شوند، را تعیین کنیم.روش ساده برای تشخیص تعداد این برنامه ها ، مشاهده نوار وظیفه پایین دسکتاپ است.دقت داشته باشید ، در کنار ساعت ویندوز ، چه آیکون های دیگری وجود دارد. در صورتی که تعداد آنها بیش از چهار یا پنج برنامه بود، باید از لزوم وجود آنها در نوار وظیفه مطمئن شد.در این مکان اغلب برنامه های اینترنتی همچون مسنجر یاهو ، MSN و Wnidows live ، نرم افزارهای کاربردی و چاپگر دیده می شود که وجود آنها اصلا لزومی ندارد و تنها کندی سرعت رایانه ها را به همراه خواهند داشت.
تنبلی را کنار بگذارید و هر زمان که به این برنامه ها احتیاج داشتید به صورت دستی به اجرای آنها بپردازید.
برای اینکه بعضی برنامه های غیر ضروری را موقتا غیر فعال کنید ، ابتدا به قسمت Start رفته و گزینه Run را انتخاب کنید. در باکس خالی “msconfig” را نوشته و ok کنید. به قسمت Startup بروید. بسته به نوع سیستم شما و نرم افزارهایی که در آن نصب شده است، گزینه هایی با نام های پیچیده ای دیده می شوند که اکثر آنها تیک خورده اند. علامت کنار برنامه های غیر ضروری را بردارید. البته دقت داشته باشید برنامه های مفید و ضروری همچون ضد ویروس و ضد جاسوس سیستم خود را غیر فعال نکنید.پس از اتمام کار ، بهتر است ، رایانه خود را Restart کنید.
در صورتی که برنامه ای را به اشتباه غیر فعال کردید، دوباره از گزینه Run در منوی استارت و تایپ همان کلمه وارد قسمت Start up شوید و کنار برنامه مورد نظر را تیک بزنید.توصیه می شود ، در صورت نداشتن آگاهی کامل به قسمت های دیگر این پنجره وارد نشوید و هر بار پس از اعمال تغییرات ویندوز را Restart کنید.
روشی دیگر برای افزایش سرعت ویندوز Xp حذف جلوه های دیداری جدید در ویندوز می باشد.برای اینکار بر روی گزینه My Computer کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید. در قسمت Advanced بر روی گزینه Setting باکس Performance کلیک کنید.در همان قسمت Visual Effect ، گزینه Adjust For best performance را انتخاب کنید و Apply کنید.
با انتخاب این گزینه شکل ظاهر ویندوز شما تغییر کرده و به صورت نسخه های قدیمی تر تبدیل می شود. این امر موجب افزایش سرعت عملکرد ویندوز خواهد شد. به طور حتم ، کاربران سرعت را به زیبایی ویندوز خود ترجیح می دهند.

/ 0 نظر / 10 بازدید